HAKKIMIZDA

Prüftechnik Türkiye görseli

1972 yılında Dieter Busch tarafından Almanya’da kurulan Prüftechnik Group olarak yüksek teknoloji ölçme ve test sistemlerinin geliştirilmesi ve üretimine odaklanarak kestirimci Bakım alanında çözümler üretmektedir. Ürün portföyü ile erken tanı ve makinelerin periyodik izlenmesi hedeflenmektedir.

Prüftechnik Türkiye ise 2013 yılında, "%100 müşteri mutluluğu" hedefiyle  İstanbul’da kurulmuştur.

Prüftechnik Akademi, 2014 yılından bu yana katılımcıların seviyelerine göre titreşim, termografi, fabrikalarda güvenilirlik ve cihaz kullanım gibi alanlarda yılda ortalama 100 gün eğitim sunmaktadır. 

Ayrıca Prüftechnik Akademi, Mobius ve ITC(Infrared Training Center) gibi dünya çapında geçerliliği olan kuruluşlar ile sağladığı partnerlikler sayesinde dünya çapında geçerliliği olan sertifikalı eğitimleri de bünyesinde bulundurmaktadır.

EĞİTMENLERİMİZ

Ozan Çakıtlı Fotoğraf
Ozan Çakıtlı
Özgün Yakar fotoğraf
Özgün Yakar
Yusuf İhtiyaroğlu fotoğraf
Yusuf İhtiyaroğlu

Şirket Yöneticisi

Teknip Ekip Lideri

Servis ve Proje Mühendisi

Prüftechnik Grubu'nun Türkiye Şubesinde Teknik Takım Lideri olarak görev yapan Özgün Yakar, Tesislerde Güvenilirlik kapsamının birkolu olan Durum İzleme Sistemleri konusunda çalışmaktadır. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Yakar, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Makine Dinamiği Titreşimi ve Akustik programında tamamladığı Yüksek Lisansının ardından aynı bölümde Doktora yapmaktadır. ISO CATIII sertifikalı Özgün Yakar Mobius ISO CAT I ve Titreşim Ölçüm ve Analiz Eğitimi vermektedir.

İlk ve orta öğrenimini Almanya'da tamamlayan Ozan Çakıtlı, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans eğitimini tamamlayıp, Çukurova Üniversite'sinde matematik alanında yüksek lisans yapmıştır. 2013 yılında Prüftechnik Türkiye Ülke Müdürü olarak göreve başlayan Çakıtlı, ulusal ve uluslararası platformlarda Makine bakımı üzerine çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar esnasında "Reliaibility Leader" ve "ITC Seviye 1 Termografi" sertifikası alarak bir çok özel şirkete iç eğitimler vermiştir.

2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Yusuf İhtiyaroğlu, yine aynı üniversitede Makine Dinamiği ve Teorisi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2014 yılında Tübitak'ın desteklediği bir projede görev almak adına yüksek lisans çalışmalarını da gerçekleştirdiği DEÜ Titreşim ve Ses Laboratuvarında çalışmalarını sürdürmüştür. Projenin başarıyla tamamlanmasının ardından Prüftechnik Türkiye bünyesinde çalışma hayatına devam eden İhtiyaroğlu, şirket bünyesinde titreşim analizi konusunda eğitmenlik görevlerini yerine getirmektedir.