Hakkımızda

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

1972 yılında Dieter Busch tarafından Almanya’da kurulan Prüftechnik Group olarak yüksek teknoloji ölçme ve test sistemlerinin geliştirilmesi ve üretimine odaklanarak kestirimci Bakım alanında çözümler üretmektedir. Ürün portföyü ile erken tanı ve makinelerin periyodik izlenmesi hedeflenmektedir.

Prüftechnik Türkiye ise 2013 yılında, “%100 müşteri mutluluğu” hedefiyle İstanbul’da kurulmuştur.

Prüftechnik Akademi, 2014 yılından bu yana katılımcıların seviyelerine göre titreşim, termografi, fabrikalarda güvenilirlik ve cihaz kullanım gibi alanlarda yılda ortalama 100 gün eğitim sunmaktadır.

Ayrıca Prüftechnik Akademi, Mobius ve ITC(Infrared Training Center) gibi dünya çapında geçerliliği olan kuruluşlar ile sağladığı partnerlikler sayesinde dünya çapında geçerliliği olan sertifikalı eğitimleri de bünyesinde bulundurmaktadır.

Eğitmenlerimiz

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Ozan Çakıtlı

Şirket Yöneticisi
İlk ve orta öğrenimini Almanya'da tamamlayan Ozan Çakıtlı, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği lisans eğitimini tamamlayıp, Çukurova Üniversite'sinde matematik alanında yüksek lisans yapmıştır. 2013 yılında Prüftechnik Türkiye Ülke Müdürü olarak göreve başlayan Çakıtlı, ulusal ve uluslararası platformlarda Makine bakımı üzerine çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar esnasında "Reliaibility Leader" ve "ITC Seviye 1 Termografi" sertifikası alarak bir çok özel şirkete iç eğitimler vermiştir.

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Clyde Volpe

Avustralya Titreşim Enstitüsü Kurucusu
Avustralya Titreşim Enstitüsü'nün kurucusu olan Clyde Volpe, titreşim üzerine eğitim vermeye 25 yıl önce Güney Afrika'da başlamıştır. Bu zaman zarfında neredeyse dünyanın her ülkesinde, 10.000'in üzerinde kişiye titreşim eğitimi vermiştir. 2014 yılından bu yana eğitim vermek üzere her yıl iki kere Türkiye'ye gelen Volpe, Prüftechnik Akademi'nin Mobius Enstitüsü'nde kayıtlı ve onaylı ISO CATIII sertifikalı eğitmenlerindendir.

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Özgün Yakar

Teknip Ekip Lideri
Prüftechnik Grubu'nun Türkiye Şubesinde Teknik Takım Lideri olarak görev yapan Özgün Yakar, Tesislerde Güvenilirlik kapsamının birkolu olan Durum İzleme Sistemleri konusunda çalışmaktadır. 2010 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Yakar, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde Makine Dinamiği Titreşimi ve Akustik programında tamamladığı Yüksek Lisansının ardından aynı bölümde Doktora yapmaktadır. ISO CATIII sertifikalı Özgün Yakar Mobius ISO CAT I ve Titreşim Ölçüm ve Analiz Eğitimi vermektedir.

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Yusuf İhtiyaroğlu

Servis ve Proje Mühendisi
2014 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Yusuf İhtiyaroğlu, yine aynı üniversitede Makine Dinamiği ve Teorisi bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. 2014 yılında Tübitak'ın desteklediği bir projede görev almak adına yüksek lisans çalışmalarını da gerçekleştirdiği DEÜ Titreşim ve Ses Laboratuvarında çalışmalarını sürdürmüştür. Projenin başarıyla tamamlanmasının ardından Prüftechnik Türkiye bünyesinde çalışma hayatına devam eden İhtiyaroğlu, şirket bünyesinde titreşim analizi konusunda eğitmenlik görevlerini yerine getirmektedir.

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Roberto Rinaldi

Infrared Training Center Eğitmeni
Elektroteknik Mühendisliği mezunu Roberto Rinaldi 1987 senesinden beri termal görüntüleme üzerine çalışmaktadır. Termografi üzerine eğitimler vermeye 1999 senesinde başlamış olup, dünyanın pek çok bölgesinde eğitim vermiştir.BINDT Level III sertifikalı Roberto Rinaldi,ITC Level I Termografi eğitimini Türkiye'de de verecektir.

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Onur Yürek

Servis ve Proje Mühendisi
Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olan Onur Yürek, tez çalışmasını Makine Dinamiği ve Teorisi dalında yürütmüştür. Prüftechnik Türkiye bünyesinde vibrasyon analiz cihazlarının eğitiminden sorumludur. Kendisi, ulusal ve uluslararası platformalarda gönüllü çalışmalarda yer alarak eğitimler vermiş olup, enerji ve otomotiv sektöründe çalışmalar yürütmüştür.

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Yücel Fevzioğlu

Tahribatsız Muayene Yöntemleri
Prüftechnik grubun Türkiye Şubesinde Tahribatsız Muayene Sistemleri yöneticisi olarak görev yapan Yücel Fevzioğlu, Boyuna dikişli boru üretimi,tel ,çubuk bar üretimi yapan tesislerde yarı mamul yüzey çatlak kontrolleri yapan girdap akımları test sistemleri üzerine çalışmalar yapmaktadır.2008 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünden mezun olan Fevzioğlu BTC Boru Hatları kritik kaynak kontrol inspektörü olarak girdiği tahribatsız muayene sektörüne, dünyanın önde gelen tahribatsız muayene cihazları üreticilerinden birinde Türkiye temsilciliğinde satış yöneticiliği yaparak devam etmiştir. Toplamda 2010 yılından bu yana bu alanda çalışan Fevzioğlu, TSE Tahtibatsız Muayene Labaratuvarı tarafından verilen Girdap Akımları - ll sertifikasına sahiptir.Tahribatsız muayene alanında birçok alanda çalışmasından ve bu alandaki farklı uygulamalardaki tecrübesinden dolayı, geniş bir yelpazeye sahip olan tahribatsız muayene yöntemlerini kursiyerimize pratik bilgilerle aktarmaktadır.

, Hakkımızda, Prüftechnik Akademi

Bora Kirazlılar

Yağ ve Partikül Analizi
Endüstriyel yağlama ve mekanik bakım konusunda uzman olan Bora Kirazlılar, Zorlu Holding bünyesinde uzun yıllar bakım yöneticiliği yapmış ve kurumsal kariyerinin son 8 yılını, BP-Castrol endüstriyel yağlar Türkiye teknik müdürü olarak sürdürmüştür.İlk basımı, 2007'de yapılan 'Endüstriyel Bakım' adlı kitabı halen, konu ile ilgili ülkemizdeki en önemli eseridir. MMO tarafından düzenlenen, Bakım Teknolojileri Kongresi'nde ,her dönem akademik bilim kurulu üyesi olarak Kirazlılar, bu yılki kongreye de bir bildiri ile destek verecektir.1997 yılında,Trakya Üniversitesi makinje mühendisliği bölümünden mezun olan Bora Kirazlılar;son dönemde işletmelerde sıfır arızayı hedefleyen, Güvenilirlik Esaslı Bakım konusunda da çalışmaları yoğunlaştırmıştır. Yaklaşık 20 yıllık bakım deneyimi ile verdiği eğitimlerde, genelde pratik ve rafine olan bilgileri,gerek mühendisler gerekse tekniker ve teknisyenlerle paylaşmayı hedeflemektedir.