ITC Termografi Eğitimi

ITC – Infrared Training Center, dünya çapında geçerliliği olan sertifikalı termografi eğitimleri veren bir eğitim kuruluşudur. Prüftechnik Akademi, ITC ile kurduğu partnerlik sayesinde bu kurumun eğitimlerinin Türkiye’de de verilmesini sağlamıştır.

 

Peki Neden ITC Termografi Eğitimi?

İnfrared Termografi temassız yöntemlerle termal görüntüleme cihazları kullanarak bilgi edinme ve analiz yapma üzerine bir bilim dalıdır. Termografinin makinelerin durum izlemesi, Ar-Ge projeleri, Tıp ve Veterinerlik alanları gibi tahribatsız muayene amaçlı bir çok kullanım alanı mevcuttur.

ITC Termografi Eğitimi, aslında insan gözünün göremediği sıcaklık farklılıklarının size ne anlatmaya çalıştığını ve bu farklılıkları nasıl yorumlayacağınızı bilmenizi sağlar.

Örneğin, bu fotoğrafta yüzlerce kablonun bulunduğu bir elektrik panosunda bütün kabloları tek tek test etmek yerine, sorunun kaynağını tek bir termal kamera sayesinde anında  bulabilmekteyiz.

Termografi sayesinde keşfedebileceğiniz bu ve bunun gibi bir çok uygulama alanı bulunmaktadır. Siz de termografi teknolojisini hayatınızın ve işinizin her noktasında nasıl uygulayabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız işte ITC Termografi Eğitimi tam da sizin aradığınız türde bir eğitimdir.