top of page

Yerinde Balans ve Dengeleme Eğitimi

Temel seviyede balans alma çalışmalarına başlamak isteyenler, yerinde balans hizmeti veren kurumların teknik personeli, kendi tesislerinde balans alma çalışması yapan teknik personel, fan ve döner ekipman üreticileri ile balans tezgahı üreticileri bu eğitimi alabilirler.

Eğitim tamamlandığında kursiyerler, temel tireşim bilgisine sahip olurlar. Balanssızlığın tespiti, diğer arızalardan ayrıştırılması  ve yerinde dengeleme yöntemi ile giderilmesini öğrenirler.

Bu eğitim, Balanssızlık nedir?, Neden Ortaya Çıkar?, Faz ve Vektör Kavramı, Balanssızlık ve Dengeleme Teorisi, Balanssızlık Çeşitleri, Balanssızlığın Titreşim, Faz ve Diğer Yöntemler ile Tespiti, Balanssızlığın Diğer Arıza Yöntemlerinden Ayrıştırılması, Tek Düzlemde Analizör ile Dengeleme, Çift Düzlemde Dengeleme, Four Run Yöntemi ile Dengeleme, Statik, Couple Dengeleme, Sarkık Rotor Dengeleme, Deneme Ağırlığı Seçimi, Dengeleme İşlemine Engel Olabilecek Durumlar, Toleranslar ve Balans Kalitesi, ISO Standartları konularını içermektedir.

Ön Şartlar: Eğitime katılmak için herhangi bir ön şart gerekmemektedir.

Eğitim Süresi: 3 gün

Kontenjan Sınırı: 16 kişi

Eğitimin Verileceği Adres: Prüftechnik Akademi İstanbul Atatürk mah. 3. Cadde 1/2  Ataşehir 

Eğitim Dili: Anlatım dili, Sunum ve Eğitim dökümanları Türkçedir.

İkramlar: Sabah ve öğleden sonra coffee breakleri ile  öğle yemekleri Prüftechnik ‘e tarafından sağlanacak olup, Konaklama ve akşam yemekleri katılımcıya aittir.

bottom of page