top of page

ISO CAT I Saha Yağ Analisti

Bu eğitim sahada yağlama yapan veya yağ analisti olmak isteyen, MLT I (Makine Yağlama Teknikeri seviye I) veya MLA I (Makine Yağ Analisti seviye I)  sertifikasına sahip olmak isteyen teknik personel için hazırlanmıştır.

Eğitim tamamlandığında kursiyerler, makine yağlanırken nelere dikkat edilmesi gerektiği, yağ seçimi, depolama koşulları, güvenilirliğin yüksek olması için filtreleme ve analiz metodlarını öğrenirler. Ayrıca yağ analizi konusunda bilgi edinip makine bakım ekibi ve yağ analiz eksperleri ile daha etkin bir çalışma sağlarlar.

Bu eğitim, Yağlamanın makine güvenilirliğine etkisi, Tesisinizdeki stratejiyi belirleme ve karlılığa etkisi, Yağlamanın temelleri, Yağ viskozitesi, film, mineral özellikleri vs, Yağlama, Uygulama yöntemleri ve ekipman seçimi, Depolama ve elleçleme, Örnek uygulamalar, Yapılması ve yapılmaması gerekenler, Kontaminasyon kontrolü, Filtrelerin ömrünü uzatmanın 10 yolu, Kir ve metal parçacıkların makinelerin ömrüne etkisi, Gerekli saha denetimleri konularını içermektedir.

Ön Şartlar:Eğitime katılmak için bir ön şart aranmamaktadır. MLT I sertifikası almak için de herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır. MLA I sertifikası için ön-lisans mezunu olmak ve en az 1 yıl sahada yağlama, mühendislik ve makine durum izleme gibi konularda tecrübe sahibi olmak gereklidir.

Eğitim Süresi:3 gün

Kontenjan Sınırı:16 kişi

Eğitimin Verileceği Adres: Prüftechnik Akademi İstanbul / Atatürk mah. 3. Cadde 1/2  Ataşehir 

Eğitim Dili: Anlatım dili Türkçe, Sunum ve Eğitim dökümanları İngilizcedir.

İkramlar: Sabah ve öğleden sonra coffee breakleri ile  öğle yemekleri Prüftechnik ‘e tarafından sağlanacak olup, Konaklama ve akşam yemekleri katılımcıya aittir.

bottom of page