top of page
MIBoC Logo 250x108.jpg

Mobius ISO CAT I Termografik Analiz Eğitimi

Kızılötesi Termografi teknolojisi ile analiz yapmak isteyen personele, eğitim vermek ve  yetkinliğini ölçmek üzere gerçekleştirilecek sertifika sınavına hazırlamak amacı ile geliştirilmiştir. 4 günlük eğitimin sonunda girilecek sınavda başarılı olanlar ISO standartlarına göre yetkinlik belgesi almaya hak kazanırlar.

Eğitim tamamlandığında kursiyerler, Kızılötesi Termografi konusuna giriş yapmış olurlar. Sahada veya laboratuvar ortamında doğru görüntü alabilir ve aldıkları görüntüleri doğru bir şekilde yorumlayabilirler.

Bu eğitim; Kızılötesi Termografi Uygulamalarına Genel Bakış, Temel Kamera Kurulumu ve Çalışması, Temel IR kamera Kullanıcı Arabirimi, Menü Açıklamaları ve Gezinme, Operasyonel İpuçları ve Püf Noktaları ve iyi bir IR görüntüsü elde etmek için önemli unsurlar, Termal Bilim Temelleri, Isı transferi, Kızılötesi Bilimin Temelleri, Termal Ölçümler, Elektriksel Uygulamalar, Termografi Güvenliği, Mekanik Uygulamalar, Bina Uygulamalarını içermektedir.

Ön Şartlar: Eğitime katılmak için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Ancak sınavdan başarılı olunsa dahi sertifika alabilmek için daha öncesinde bu alanda 6 ay çalışmış olduğunuzu kanıtlamanız istenmektedir.  Bu noktada görevli olunan kurumda bir yetkilinin teyidi kabul edilmektedir.

Eğitim Süresi: 4 gün

Kontenjan Sınırı: 16 kişi

Eğitimin Verileceği Adres: Prüftechnik Akademi İstanbul / Atatürk mah. 3. Cadde 1/2  Ataşehir 

Eğitmen Dili: Anlatım dili Türkçe, Sunum ve Eğitim dökümanları İngilizcedir.

İkramlar:Sabah ve öğleden sonra coffee breakleri ile  öğle yemekleri Prüftechnik ‘e tarafından sağlanacak olup, Konaklama ve akşam yemekleri katılımcıya aittir.

bottom of page