Uygulamalı Titreşim Analiz Eğitimi I

Bu eğitim, Titreşim Analizi konusunda sınırlı bilgisi olan ve kendisini geliştirmek isteyen kursiyerler için uygundur. Bu kurs ile aynı zamanda 18436-2 standartlarında ISO CAT I seviyesinde sertifikası olan kişiler ISO CAT II seviyesine geçmeden  önce hem tecrübelerini artırabilir hem de ISO CAT II eğitimi ve sınavına ön hazırlık yapabilirler.

Eğitim tamamlandığında kursiyerler; Bakım stratejileri ve durum izleme teknolojilerini tanırlar. Ayrıca, titreşim teorisi, veri toplama,  titreşim analizi, arıza teşhisi gibi konularda detaylı bilgi ve pratik uygulama bilgisi edinirler.

Bu eğitim, Güvenilirlik odaklı bakım hakkında genel bilgi, Durum izleme teknolojileri, Temel Titreşim Teorisi, Sensörler, Titreşim ölçüm noktaları ve yönleri, Ayarlar, Titreşim karakterleri, Spektrum bölgeleri, Zarf spektrumu, şok pulse yöntemi, analiz basamakları, balanssızlık, hizasızlık, gevşeklik, rezonans, akış kaynaklı arızalar, rulman arızları, kayış kasnak arızları konularını içermekte olup;

Örnek uygulamlar : Balansszılık, Rulman dış ve iç bilezik arıza tespiti, Rulman bilya ve kombo hasar tespiti, Kayış kasnak hasar tespiti, Kasnak eksantrikliği tespiti, Şaft hizasılığı tespiti ile de pratik bilgilerini pekiştirmiş olurlar.

Ön Şartlar: Titreşim Analisti olarak görev almak isteyen ve teknik yatkınlığı olan herkes katılabilir. Başlangıç seviyesinde olanların ISO CAT I eğitiminin ardından bu eğitime katılması önerilir.

Eğitim Süresi:3 gün

Eğitimin Verileceği Adres: Prüftechnik Akademi İstanbul / Atatürk mah. 3. Cadde 1/2  Ataşehir 

Eğitim Dili: Anlatım dili, Sunum ve Eğitim dökümanları Türkçedir.

İkramlar: Sabah ve öğleden sonra coffee breakleri ile  öğle yemekleri Prüftechnik ‘e tarafından sağlanacak olup, Konaklama ve akşam yemekleri katılımcıya aittir.

Atatürk Mahallesi 3.Cadde

NO: 1/2 Ataşehir/İstanbul

egitim@pruftechnik.com

+90(216)2502244

  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

© Copyright2017 Prüftechnik Proaktif Bakım Teknolojileri ve Hizmetleri San. Tic. Ltd. ve Şti.