top of page

Endüstriyel Yağlama Eğitimi

Bu eğitim, işletmelerde yağlama ile ilgili kritik ayrıntıları bilerek, yağ ile ilişkili arızaları minimuma indirmek isteyen teknik personel için hazırlanmıştır. Aynı zamanda,  madeni yağ firmalarında çalışan satış ve teknik destek personelleri için de idealdir.

Eğitimin sonunda katılımcılar madeni ve sentetik yağların özelliklerini bilerek, kendi uygulamaları için en doğru seçimi yapabilecekler ve makinaların nasıl  doğru yağlanacağını öğreneceklerdir. Eğitim süresince yağlama gerektiren genel makina ve ekipmalar hakkında bilgi verilecektir. Eğitim ayrıca kestirimci bakımın önemli bir unsuru olan yağ analizinin gereksinimlerini ve değerlendirmesini de kapsadığından, katılımcılar maliyeti büyük ve beklenmedik ekipman duruşlarını engelleyebileceklerdir.

 

Doğru Yağlamanın İşletmeler için önemi, Madeni Yağların Üretimi, Baz Yağlar, Yağ Katıkları, Yağların Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri, Yağ Testleri, Yağ Spektlerinin Değerlendirilmesi, , Yağlama Rejimleri, Sürtünme, Abrazyon, Adezyon, Stribeck Diyagramı, Amonton Kanunu, Yağlama Prensipleri, Doğru Yağ Seçimi, Genel Amaçlı R&O Yağları, Hidrolik Yağlar,Yanmaz Hidrolikler, Gıda Onaylı Yağlar, Sentetik Yağlar, Yüksek Sıcaklıkta Yağlama, Rulmanlar, Düz Yataklar, Gres Teknolojisi, Gres Çeşitleri, Gres Uygulamaları, Katı Yağlayıcılar, Elektrik Motorları İçin Yağlama Stratejisi, Kaplinlerin Yağlanması, Merkezi Yağlama, Oil Mist Yağlama, Dişli Yağlaması, Açık Dişli Yağlaması, Zincirlerin Yağlanması, , Kompresör Yağlamaları,  Doğalgaz Motorları, Rüzgar Türbinlerinde Yağlama, Gaz ve Buhar Türbinlerinde Yağlama, Trafo Yağları, Isı Transfer Yağları, Filtreler ve Filtrasyon, Yağların Uygun Depolanması, Yağ Uygulamalarında Kestirimci ve Önleyici Bakım Uygulamaları, Yağ Analizi Teknolojisi, Yağ Analizi Neden ve Nasıl Yapılması Gerektiği ve  Değerlendirilmesi konularını içermektedir.

 

 

Ön Şartlar: Başta, bakım, işletme, satış ve teknik destek personelleri olmak üzere,  madeni yağlarla ilgili herkes katılabilir.

Eğitim Süresi: 2 gün

Kontenjan Sınırı: 16 kişi

Eğitim Adresi: Prüftechnik Akademi İstanbul / Atatürk Mah. 3. Cad. 1/2  Ataşehir İSTANBUL

Eğitim Dili: Anlatım dili, Sunum ve Eğitim dökümanları Türkçedir.

İkramlar: Sabah ve öğleden sonra coffee breakleri ile  öğle yemekleri Prüftechnik ‘e tarafından sağlanacak olup, Konaklama ve akşam yemekleri katılımcıya aittir.

bottom of page