• Admin

Hizalama Eğitimi


Üretim süreçlerini optimize etmek için, plansız bakım duruşlarını azaltmak gerekir. Hizalama ise günlük bakım çalışmalarında hayati bir rol oynamaktadır.

Bu eğitimde; hizasızlığın temelleri, hizasızlığın tanımlanması, şaft hizalamanın matematiği, offset ve açısal hizasızlık konularını öğrendikten sonra, eğitim seti üzerinde uygulamalar yaparak, geçmişten günümüze kadar kullanılan pek çok hizalama yöntemini öğrenebilirsiniz.

Yapılacak uygulamalara geçilmeden önce; hizalama öncesi hazırlıklar, topal ayağın önemi, tespiti ve giderilmesi, komparatörle şaft hizalama yöntemleri, lazerli sistemlerle şaft hizalama ve hizasızlığı gidermek için yapılacak makine düzeltmeleri konuları anlatılır. Ardından katılımcılar, lazerli sistem ve komparatör kullanarak hizalama uygulamaları yaparlar.

Son olarak flanş bağlantılı dikey konumlandırılmış makinelerin hizalanması, ikiden fazla bileşenli makine katarlarının hizalanması, bağlı olmayan şaftların hizalanması gibi spesifik uygulamalar üzerinde durulur.

Hizalama Eğitimi

Kurs Süresi ve Saatleri: 2 Gün temel eğitim ve sınav / 09.00 - 18.00

Sınav İçeriği: Sınav 20 sorudur. Sınav süresi 20 dakikadır. Sınavda başarılı olabilmek için soruların en az %70'ine doğru cevap veren kursiyerler sertifikalandırılır.

Eğitmen: Seçkin Mutlu

Eğitim/Sınav Dili: Eğitim ve sınav dili Türkçe'dir.

Kurs Yeri: Prüftechnik Akademi Merkezi İstanbul

Tarih: Etkinlik takvimimize göz atabilirsiniz.

Detaylı bilgi ve randevu için; +902162502244 - egitim@pruftechnik.com

#Hizalamaeğitimi #Makinehizalamaeğitimi #şafthizalamaeğitimi

610 görüntüleme

Atatürk Mahallesi 3.Cadde

NO: 1/2 Ataşehir/İstanbul

egitim@pruftechnik.com

+90(216)2502244

  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

© Copyright2017 Prüftechnik Proaktif Bakım Teknolojileri ve Hizmetleri San. Tic. Ltd. ve Şti.