• Admin

Termografi Kullanım Alanları


1. Binalarda Termografi

Küresel ısınma ve enerji maliyetlerin yükselmesi neticesinde çıkan yeni yasalarla enerji verimliliği projeleri her geçen gün daha fazla önem kazanmaktadır. Ülkemizde de özellikle Enerji verimliliği alanına ilgi artmıştır. Bir binanın enerji verimliliği ölçümlerinde ve kontrollerinde ise İnfrared Termografinin önemi büyüktür. Bu nedenle Binalarda Enerji verimliliğine yönelik 2 günlük eğitim programı oluşturulmuştur. Bu eğitimin ilk gününde Termografinin temelleri anlatılmakta, ikinci gününde ise daha çok Binalarda Termografi uygulamalarına yönelik gerçek termal görüntüler ile vaka analizleri ile konular anlatılmaktadır. İki günlük eğitime katılanlar daha sonra ITC Level 1 eğitimine katılmak isterlerse bu eğitimin ücretinin %80’ini ödeyerek eğitimin ikinci gününden başlayabilirler.

2. Elektriksel ve Endüstriyel Sistemlerde Termografi

Özellikle Elektriksel ve Endüstriyel sistemlerin kontrolünde Termografinin çok yaygın bir kullanım alanı olduğundan bu Alana yönelik 2 günlük eğitim programı oluşturulmuştur. . Bu eğitimin ilk gününde Termografinin temellerini öğrenecek, ikinci gününde ise daha çok Elektriksel ve Endüstriyel sistemlerde Termografi uygulamalarına yönelik gerçek görüntüler ve vaka analizleri ile konular anlatılmaktadır. İki günlük eğitime katılanlar daha sonra ITC Level 1 eğitimine katılmak isterlerse bu eğitimin ücretinin %80’ini ödeyerek eğitimin ikinci gününden başlayabilirler.

3. Fotovoltaik Sistemlerde Termografi

Son zamanda güneş enerjisi uygulamalarının artması dolayısı ile Fotovoltaik Panellerin bağlantılarının denetlenmesi zorunluluğu ortaya çıkmıştır. Bu nedenle de 2 günlük bu kurs oluşturulmuştur. Bu kursun ilk gününde Termografinin temellerini öğrenecek, bir termal kameranın nasıl çalıştığı, nasıl doğru kullanılacağı gibi konular ele alınacaktır. Eğitimin ikinci gününde ise Fotovoltaik sistemlerin çalışma prensibi, bu panellerden alınan termal görüntülerin nasıl değerlendirileceği, ne tür görüntülerin ne gibi sorunlara işaret ettiği gibi konular işlenecektir. Ders işlenirken sahadan alınan gerçek görüntüler ve arızaları ile vaka analizleri yapılacaktır.

ITC Termografi Eğitimi

Termal Kamera E-Mağaza

#TermografiKullanımAlanları #Termografinedir #ITCTermografiEğitimi #termografi

629 görüntüleme

Atatürk Mahallesi 3.Cadde

NO: 1/2 Ataşehir/İstanbul

egitim@pruftechnik.com

+90(216)2502244

  • LinkedIn Social Icon
  • YouTube Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon

© Copyright2017 Prüftechnik Proaktif Bakım Teknolojileri ve Hizmetleri San. Tic. Ltd. ve Şti.