top of page
Mobis ISO CAT I Görseli

ISO/IEC 17024 ve ISO 18436-1 standartlarına göre akredite edilmiş olan ve vibrasyon analizini öğrenmede eşsiz yöntemler sunan Mobius Enstitüsü,3D animasyonlar,flash ve yazılım simülasyonları kullanarak, geleneksel, alışılagelmiş,teorik açıdan anlaşılması zor ve sıkıcı geleneksel yöntemleri bir kenara koyuyor ve titreşim analizindeki sır perdesini aralayarak kursiyerleri pratik ve basit yöntemlerle büyülüyor. Size en anlaşılır,ilgi çekici ve akılda kalıcı eğitim metodlarıyla benzersiz bir eğitim fırsatı sunuyor.

Uygulamalı Titreşm Ölçüm ve Analiz Eğitimi Görseli

Bu eğitim, Titreşim Analizi konusunda sınırlı bilgisi olan ve kendisini geliştirmek isteyen kursiyerler için uygundur. Bu kurs ile aynı zamanda 18436-2 standartlarında ISO CAT I seviyesinde sertifikası olan kişiler ISO CAT II seviyesine geçmeden  önce hem tecrübelerini artırabilir hem de ISO CAT II eğitimi ve sınavına ön hazırlık yapabilirler.

 Eğitim tamamlandığında kursiyerler; Bakım stratejileri ve durum izleme teknolojilerini tanırlar. Ayrıca, titreşim teorisi, veri toplama,  titreşim analizi, arıza teşhisi gibi konularda detaylı bilgi ve pratik uygulama bilgisi edinirler.

Mobius ISO CAT II Görseli

18436-2 ISO CAT II Eğitimi, titreşim analizinde en az 18 ay titreşim analiz deneyimi olan ve titreşim teorisi ve terminolojisini bilen kursiyerler için uygundur. Bu eğitim, ISO/IEC 17024 ve ISO 18436-1 standartlarına göre akredite edilmiş olan Mobius Enstitüsü'nün, uluslararası standartlarda belgelendirme yapmayı garanti ettiği ve ISO 18436 standartına göre makine titreşimlerini ölçüp analiz eden personelin ihtiyaç duyacağı pratik ve teorik tüm bilgileri içerir.

Uygulamalı Titreşm Ölçüm ve Analiz Eğitimi Görseli

Uygulamalı Titreşim Analiz Eğitimi II

Bu eğitim; Titreşim Analizi konusunda tecrübe ve bilgi birikimi olan ve kendisini ileri seviye titreşim analiz yöntemleri konusunda geliştirmek isteyen kursiyerler için hazırlanmıştır. Bu eğitim ile aynı zamanda 18436-2 standartlarında ISO CAT II seviyesinde sertifikası olan kişiler ISO CAT III seviyesine ulaşmadan önce hem tecrübelerini arttırabilir hem de ISO CAT III eğitimi ve sınavına ön hazırlık yapabilirler.

 Eğitim tamamlandığında kursiyerler, ileri seviye spektrum ve sinyal analizi, orbit analizi yöntemi ile kaymalı yataklı ekipmanların titreşim analizi ve modal test gibi konularda detaylı bilgi ve pratik uygulama bilgisi edinirler.

Balanssızlık ve Dengeleme Eğitimi Görseli

Yerinde Balans ve Dengeleme Eğitimi

Temel seviyede balans alma çalışmalarına başlamak isteyenler, yerinde balans hizmeti veren kurumların teknik personeli, kendi tesislerinde balans alma çalışması yapan teknik personel, fan ve döner ekipman üreticileri ile balans tezgahı üreticileri bu eğitimi alabilirler.

Eğitim tamamlandığında kursiyerler, temel tireşim bilgisine sahip olurlar. Balanssızlığın tespiti, diğer arızalardan ayrıştırılması  ve yerinde dengeleme yöntemi ile giderilmesini öğrenirler.

bottom of page