Yayınlanmış Makale ve Bildirimlerimiz

Mart 13, 2018

Hiç kuşkusuz bugün toplanan verileri analiz eden mühendisler gelecekte bu analizleri yapabilecek akıllı makinelerin kodlarını yazacak mühendislerle çalışacaklardır. Dolayısı ile ülkede geleceğin teknolojisini üretebilmek için bugünden bu alanda yetkinliğinden emin olduğumuz mühendislerin çoğalmasını sağlamalıyız.

Ekim 18, 2017

İyi bir titreşim analizi için ölçülen veri kaliteli olmalı ve oluşması muhtemel titreşim karakterlerini spektrumlara yansıtabilmelidir. Titreşim ölçüm tekniğinin en önemli konularından biri olan veri toplama ve sinyal işleme konusuna parmak basan Prüftechnik Türkiye linkedin hesabından sorulan sorunun cevabını bu yazı ile detaylı bir şekilde açıklamak isterim.

Haziran 13, 2017

Makine bakımında personelin nasıl sertifikalandırılacağı ile ilgili oluşturulmuş ISO 18436 alt maddeleri ile ISO/IEC 17024 standardı şirketlerin, işinin uzmanı personel çalıştırmasını ve buna bağlı olarak hem daha etkili hem de daha verimli bir endüstriyel tesis yönetmeyi sağlamaktadır. Standardın bölümlerini inceleyecek olursak…

Eylül 25, 2017

Güneş santrali yatırımınızdan gerçek verimi alabiliyor musunuz?

İster MW’larca büyüklükte olsun ister bir evin çatısına yerleştirilen 10 kW’lık bir sistem olsun, güneş santrallerinin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin önemli yöntemlerinden bir tanesi termal kamera ile incelemektir.